DZ 750

Karmaşık parçalama işlemleri, iki prosesin tek makinede toplanması ile meydana gelen DZ 750 Kombi  tarafından kusursuz bir şekilde yerine getirilmektedir. Ön kırıcı düşük devir prensibi ve yüksek devirli-elek sepetli ince kırıcı tamamlamaktadır. İnce kırıcının beslenmesi yüke bağlı ayarlı ve geri hareket edebilen bant sistemi ile besleme tamburu sayesinde gerçekleşmektedir.

Her iki parçalama sistemi sonucunda malzeme içindeki demirler askı magnet ile ayrıştırılabilmektedir.

Bütün bir sistem tek bir Mercedes Benz motor tarafından tahrik edilmektedir. Performansı sürekli bir çalışma için oluşturulmuştur.

Güçlü yapısı, uzun ömürlü tasarım ve kaliteli malzemelerin kullanılması yüksek standartlarda üretimi uzun süreli ekonomik kullanım sağlamaktadır.

DZ 750 ile atık ahşap, ağaç kökleri, yeşil atık, park ve bahçe atıkları, biyokütle, evsel atık, hacimli atık, endüstriyel atık ve daha birçok malzeme parçalanabilmektedir.

 

Açılabilir Radyatör;

Açılabilir radyatöre ulaşmak kolaydır. Kendini temizleyebilmektedir. Az çalışması neden ile gürültü en düşük seviyede kalmaktadır. Ek hidrolik soğutucular da mevcuttur.

Besleme Haznesi-Parçalama Silindiri ve Tarağı;

Hidrolik olarak ayarlanabilen parçalama tarağı arasından silindir üzerindeki tırnaklar malzemeyi geçirerek parçalamaktadır. Parçalama tarağı kendiliğinden otomatik olarak açılıp zarar verici maddeleri dışarı çıkararak makineyi korumakta ve parça aşınmalarını minimize etmektedir. Aşınma parçaları / tırnaklar basit bir düzenekte olup çok kolay ve hızlı bir şekilde değişmektedir.

Besleme Tamburu;

Sarkaç gibi sıralanmış ve ters dönebilen besleme tamburu aynı oranda malzemenin parçalama odasına iletimini sağlar.

Parçalama Plakası;

Dişlerler donatılmış plaka parçalama prosesini desteklemektedir.

Elek Sepeti;

30 ile 280 mm arasında seçilebilen elek delik büyüklü ile ürün boyutunu belirleyebilme olanağı. Hızlı değişim sistemi sayesinde elek sepeti 15 dakika içinde değişebilmektedir.

Serbest hareket edebilen parçalama çekiçli parçalama tamburu;

Yaklaşık 2,5 tonluk büyük boyutlu parçalama tamburu malzemeyi parçalamaktadır. Serbest dönebilen çekiç tutucuları ve ucundaki kolay değişebilen aşınma parçaları kirli malzemeler için bulunmaz nimet.

Kolay değişebilen aşınma parçaları malzemeye göre seçilebilmektedir.

Uzaktan Kumanda;

Kepçe veya başka bir besleme aracı üzerinden mükemmel bir makine kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tek operatör çalışmasına imkan vermektedir. Kumanda üzeri çok işlevli ekran sayesinde makine bilgileri kolay bir şekilde takip edilebilmektedir.

Servis Kolaylığı;

Büyük kapaklar makine korunmasını ve makinenin her yerine ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede kolay bakım yapılmaktadır.

Arka Konveyör ve Magnet;

Parçalanan malzeme arka konveyör ile makineden dışarı çıkmakta. Ayrıca opsiyon olarak parçalanan malzeme içindeki demirin ayrıştırılması için Askı Magnet veya Magnet tambur sunulabilmektedir.

 

 

 

 

Ağırlık max. 46.000 kg
Alt Şasi ABS’li pimli pleyt üstü, 80 km/saat hareket etme özellikli alt şasi
Tahrik Dizel Motor
Motor Mercedes-Benz OM 502 LA
Güç 480 kW (652 PS) 1.900 dak̄ ¹
Silindir Hacmi 15.930 cm³
Egzoz Salınımı EUROMOT III A
Yakıt Tankı 800 L
Parçalama Silindiri
Uzunluk 3.000 mm
Çap 600 mm
Devir Sayısı 25 / 31 dak̄ ¹
Tırnak Genişliği/-Uzunluğu 60 mm / 174 mm
Tırnak Sayısı 42
Tarak
Uzunluk 3.000 mm
Tarak Diş Genişliği 60 mm
Tarak Diş Sayısı 22
Parçalama Tamburu
Genişlik 1.750 mm
Çap 1.100 mm
Ağırlık yak. 2.500 kg
Devir Sayısı 970 -1.140 dak̄ ¹
Sallama çekiç / Diş sayısı 36 / –
Çekiç Ağırlığı yak. 14,5 kg
Arka Bant
Uzunluk 7.000 mm
Genişlik 1.500 mm
Bant Hızı 2,1 m/s
Çıktı Yüksekliği 4.100 mm