DH 811 L

Söz konusu yüksek kalitede çipsin verimli üretimi ise Doppstadt DH serisi hacker makineleri ilk tercihtir. Güçlü çelik şasi içine yerleştirilmiş büyük Parçalama tamburu dönmektedir. Tambur üzerindeki bıçakların özel olarak yerleştirilmesi, birçok ağaç çeşitlerinde düşük vibrasyonlu çalışma ve ideal cips yapısı sağlamaktadır.

Bütün sistem güçlü Mercedes-Benz motoru ile tahrik edilmektedir. Talep edilen sürekli çalışmaya cevap verebilecek performansa sahiptir.

Makinelerde farklı opsiyonların olması ve sunulabilmesi taleplere, özellikle son üründe ve ekonomik açıdan mükemmel bir uyum sağlamaktadır.

Besleme hızı ve değişebilen elek ile farklı birçok ağaçtan yapılan cipsin boyutlandırılması yapılabilmektedir.

Farklı alt şasiler (çekme oklu, pimli ve palet)ve güçlü, tasarruflu motorlar talep edilen çalışmaları yerine getirilmektedir.

 

 

Açılabilir Radyatör;

Açılabilir radyatöre ulaşmak kolaydır. Ters dönen vantilatör sayesinde kendini temizlemektedir. İhtiyaca uygun dönme sayesinde gürültü minimuma inmektedir.

Fırlatma Kolu;

Hidrolik olarak açılıp yön değiştirmesi sayesinde çok hızlı bir şekilde kullanıma hazır olmaktadır.

Tahrik;

Kayışlar ile parçalama tamburu tahrik sağlanmaktadır.

Parçalama Tamburu ve Bıçaklar;

Çelik dolu tambur konstrüksiyona sahip tambur sayesinde parçalama gerçekleşmektedir. Cipslerin homojen olması hareketsiz sert bıçak yapısı ve elek ile sağlanmaktadır. Cips boyutu farklı eleme parçaları ve besleme hızı ile ayarlanabilmektedir.

Besleme Tamburu ve Zincir Zemin;

Büyük boyutta besleme tamburu ve agresif besleme plaka zemin, her şekilde farklı ağaçların beslenmesini problemsiz yerine getirmektedir.

Uzaktan Kumanda;

Kepçe veya başka bir besleme aracı üzerinden mükemmel bir makine kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tek operatör çalışmasına imkan vermektedir. Kumanda üzeri çok işlevli ekran sayesinde makine bilgileri kolay bir şekilde takip edilebilmektedir.

Hareket Başlığı;

Başlık sayesinde kepçe veya farklı bir besleme makinesi ile sahada makineye kolay hareket olanağı.

Fırlatma Odası;

Fırlatma odasına kesilen cipsler salyangozlar ile iletilmektedir.

Servis Kolaylığı;

Büyük kapaklar makine korunmasını ve makinenin her yerine ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede kolay bakım yapılmaktadır.

 

Ağırlık yak. 16.000 kg
Alt Şasi Kamyon üstü monte, nakliye ve çalışma kamyon üsütünde
Tahrik Dizel Motor
Motor MTU 6R1300
Güç 390 kW (530 PS) 2.000 dak̄ ¹
max. Dönme Momenti max. 2.200 Nm, 1.300 dak̄ ¹
Egzoz Salınımı EUROMOT IV
Yakıt Tankı 750 L
Kesme Tamburu
Genişlik 1.000 mm
Çap 1.000 mm
Bıçaklar 5 ad. Tambura dağılmış
Devir Sayısı 610 dak̄ ¹ (motor devrine bağlı)
Max. Ağaç Çapları
Sert Ağaç 480 mm
Yumuşak Ağaç 600 mm